Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  

Resultat rasspecial
  Högbo Bruk 2015-09-13


Domare: Pia Hansen
Antal anmälda: 55
 

BIR & BIM
BIR & BIM valp 4-6 BIM & BIR valp 6-9
BIS valp
Hancert Tikcert
Bästa uppfödargrupp BIR & BIM veteraner
Bästa uppfödargrupp valpar Vinnare Barn med hund: 1: Saga med Fanny & 2: Nicole med Pixie
Valpklass 4-6 mån
Hanar (8 anmälda)
   
1. BIM, HP Gep's Big Bear's Crawling Cub Gina Ekström Persson
2. HP Dragongårdens Dear Boy Anne Heinonen
3. HP Geps Big Bears Little Big Man Tommy Norberg
4. HP Lionbrook's Deamon Of Destiny Emma Ottosson
opl Duvasgårdens Ville Vaduville Marianne Lindgren
opl Gep's Big Bears Crow Foot Erika Engdahl
opl Lionbrook's Dollar of Destiny Sofia Grundström
     
Tikar ( 5 anmälda)    
1. BIR, BIS valp, HP Duvasgårdens Viewing Vera Margareta Mix & Märta Brandts
2. HP Geps Big Bears Pow Wow Kerstin Frönestedt
3. Dragongårdens Addicted To You Petra Junehall
4. Geps Big Bears Shooting Star Emma Peters
opl Leonskall's Royal Queen Four U Gun Andersson
     
Valpklass 6-9 mån
Hanar ( 4 anmälda)
   
1. BIM, HP Lejonvindens Extrem Ing-Marie Holm
2. HP Lejonvindens Expression Gunilla Hallgren
3. Fablernas Lilla Hjärtekrossare Anna Erhling
4. Fablernas Hjärta för Kärlek Michael Berg
     
Tikar ( 4 anmälda)    
1. BIR Knockando's Yin Tiger of Villany Ruth Lintonsson
2. HP Slottblommans Tara Of Charming Pamela Abrahamsson, Maria Sundqvist
3. Lejonvindens Explosiv Kristina Skilberg
4. Knatteberga's New Year Fereshteh Maria-Helen Andersson
     
Uppfödarklass valp    
1. HP Gep's Big Bear's Kennel Gina E Persson
 
   VUXNA
 
BHKL 1 BHKL 2 BHKL 3 BHKL 4
BTKL 1 BTKL 2 BTKL 3 BTKL 4
HANAR    
Juniorklass ( 3 anmälda)    
1. Ex Knatteberga's Halloween Ghost Maria-Helen Andersson
2. Ex Lionbrook's Champion of Creativity Sofia Grundström
3. Vg Dragongårdens Express Yourself Patrik Lewander
     
Unghundsklass ( 2 anmälda)    
1. Ex, CK Knockando's Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
2. Ex, CK Mohinhi's Quattro Of Quality Maria Gustafsson
     
Öppenklass ( 4 anmälda)    
1. Ex Dragongårdens Good Feeling Charlotta Lindvall Strid
Disqualified Boyzones from a Jack to a King Viveka Maggio
     
Championklass ( 3 anmälda)    
1. Ex, CK Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Ex, CK Gep's Big Bear's White Wolf Gina Ekström Persson
3. Ex, CK Lejonvindens Åtrå of Teddybear Tina Nilsson
     
Veteranklass ( 2 anmälda)    
1. Ex, CK Geps Big Bears Italian Stallion Gina Ekström Persson
2. Ex Lejonklippans Zorro Gun Andersson
     
BÄSTA HANE    
1. BIM Namupalan Bling Smack Chap Jessica Junehall
2.  Gep's Big Bear's Italian Stallion Gina Ekström Persson
3. CERT Knockando's Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
4. Geps Big Bears White Wolf Gina Ekström Persson
Oplac. R-cert Mohinhis Quattro of Quality Maria Gustafsson
     
TIKAR    
Juniorklass (2 anmälda)    
Disqualified Lilla Äventyrets Olympia Pia Hemming Lindström
     
Unghundsklass (2 anmälda)    
1. Ex, CK Dragongårdens Heavenly Dream Jessika Junehall
2. Vg Knockando's Xo De Luze Fine Susanne Lindblom
     
Öppenklass (7 anmälda)    
1. Ex Lejonvindens Beauty of Teddybear Monica Envall
2. Vg Dragongårdens Tequila Sunrise Owe Larsson
G Amazing Noizys Systeryster Lena Källström
     
Championklass (7 anmälda)    
1. Ex, CK Amazing Noizys Sakura af Nora Lena Källström
2. Ex, CK Leodal's Belize Angelica & Christina Klavbäck
3. Ex, CK Duvasgårdens Tovas Toulouse Margareta Mix & Märta Brandts
4. Ex, CK Sjöwildas Missy Elliot Maria-Helen Andersson
     
Veteranklass ( 2 anmälda)    
1. Ex, CK Bölelejonet Athena-Pondurosa Malin Östlund
     
BÄSTA TIK    
1. BIR Amazing Noizys Sakura af Nora Lena Källström
2. CERT Dragongårdens Heavenly Dream Jessika Junehall
3. Leodal's Belize Angelica & Christian Klavbäck
4. Duvasgårdens Tovas Toulouse Margareta Mix & Märta Brandts
     
Bir-veteran Gep's Big Bear's Italian Stallion Gina Ekström Persson
Bim-veteran Bölelejonet Athena-Pondurosa Malin Östlund
     
Uppfödarklass    
1. HP Dragongårdens kennel Petra & Katarina Junehall
     
Barn med hund-vinnare 1. Saga med Fanny  
  2. Nicole med Pixie  
Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »