Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  


Resultat rasspecial
Vännäs 2013-06-15

Domare: Annika Ulltveit-Moe
Antal anmälda: 36

    
BIR                                                                                              BIM

      
Certvinnande hane med Championat                            Certvinnande tik med championat


Bir-valp 4-6 månader


BIS-valp och Bir-valp 4-6 månader


Barn med hund vinnare: Tindra med hunden Augustine
 

Valpklass 4-6 mån
Hanar (1 anmäld)
   
1. Knatteberga´s Eurovision Las Vegas Maria-Helen Andersson
     
Tikar (1 anmälda)    
1. HP BIR valp Knatteberga´s Eurovision Augustin Maria-Helen Andersson
     
Valpklass 6-9 mån
Hanar (2 anmälda)
   
1. HP BIR BIS valp Lejonklippans Mirakel Rambo Emma Ottosson
     
Tikar (2 anmälda)    
1. Leodal´s Diamond Delight Angelica Klavbäck
2. Lejonklippans Miracolo Ragazza Maria Söderqvist
     
HANAR    
Juniorklass (6 anmälda)    
1. CK Lionbrook´s Knight Of Attention Julia Bergström
2. Lionbrook´s Authority Of Attention Emma Ottosson
3. Lionbrook´s Soldier Of Attention Christoffer Viklund
4. Curemidas Bacardi Brizzler Mats Granlöf
     
Unghundsklass (2 anmälda)    
1.    
     
Öppenklass (5 anmälda)    
1. CK Hellcat´s Norrlands Dynamit Linda Svahn
2. Besaroon Pavel Marika Rask
     
Championklass (4 anmälda)    
1. CK Gep´s Big Bear´s White Wolf Gina E Persson
2. Kinglords Mr Shock Wave Nanna Naukkarinen
3. Jellonaaman Hot´n Dream Nanna Naukkarinen
     
Veteranklass (0 anmälda)    
     
BÄSTA HANE    
1. BIM Gep´s Big Bear´s White Wolf Gina E Persson
2. CERT Championat Hellcat´s Norrlands Dynamit Linda Svahn
3. R-Cert Lionbrook´s Knight Of Attention Julia Bergström
4. - -
     
TIKAR    
Juniorklass (6 anmälda)    
1. Sonata Ager Trifolium Gina E Persson
2. Kinglords Miss Angelica Emma Ottosson
3. Fablernas 100procent Dog Eva Björkman
     
Öppenklass (4 anmälda)    
1. CK Hellcat's Heaven Linda Svahn
2. Leon's Sabbath Berenika Barcelona B  
3.  Cevitas Curemida Girl Gerd Svensson
     
Championklass (2 anmälda)    
1. CK Leodal's Belize Angelica Klavbäck
2. Sjöwildas Missy Elliot Maria-Helén Andersson
     
Veteranklass (1 anmälda)    
1. Martenlakes Final Mojo Magnifico Mimmi Gruffman-Rönnlund
     
BÄSTA TIK    
1. BIR Leodal´s Belize Angelica Klavbäck
2. CERT Championat Hellcat´s Heaven Linda Svahn
3. - -
4. - -
     
Barn med hund vinnare Tindra Andersson med Augustine  

 

 

Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »