Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  

Resultat rasspecial
  Lidköping 2015-05-01


Domare: Johnny Nilsson
Antal anmälda: 67


BIM & BIR 

 
Certvinnande tik                                  Certvinnande hane

 
Bis-valp

Bim- och bir-valp 4-6 månader
 

Valpklass 4-6 mån
Hanar (2 anmälda)
   
1. HP BIM Knattebergas Haloween  Ghost Maria-Helen Andersson
2. HP Knattebergas New Year Aydin Susann Ödberg
     
Tikar (6 anmälda)    
1. HP BIR BIS Knattebergas New Year Fereshteh Maria-Helen Andersson
2. HP Knattebergas Haloween Gift Maria-Helen Anersson
3. HP Zir Ozzy's Charmed Prue Amanda Savilathi
4. Fairy Clock's The One And Only Nina Evang Lönstad
     
Valpklass 6-9 mån
Hanar (3 anmälda)
   
1. HP BIR Aleomas First Guy For Us Mats Hall
2. Gottfrid Susanne Andersson
3. Sandiana's Born To Be Alive Christina Utbult
     
Tikar (1 anmälda)    
1.- -  
     
   VUXNA
HANAR    
Juniorklass (6 anmälda)    
1. Ex CK Mohinhis Quattro Of Quality Maria Gustafsson
2. Ex Knickerbockers Lime Pepper Pirrko Andersson
3. Vg Lejonhjärta Bure Marita Klingberg
4. Vg Wildering's My Edition Camilla Thunberg
     
Unghundsklass (3 anmälda)    
1. Ex Knockando's Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
2. Ex Endless Edens The Best Of My Love Annette Berntsson
3. Ex Fablernas Toppen Hemliga Vapen Elisabeth Hallstensson
     
Öppenklass (8 anmälda)    
1. Ex CK Fablernas Spöket Alla Vill Se Elisabeth Joelsson
2. Ex Liongate's Jippi Gunbritt Andersson
3. Vg Lejonhjärta Aither Annette Lerjéus
4. Vg Löveliens Herkules von Unkas Marius Andersen (N)
     
Championklass (4 anmälda)    
1. Ex CK Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Ex CK Fablernas Michelin Gubben Elisabeth Joelsson
3. Ex Sandiana's Perfect Day Ingela Westphal
4.- -  
     
Veteranklass ( 1 anmäld)    
1.- -  
     
BÄSTA HANE    
1. BIR Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Cert Mohinhis Quattro  Of Quality Maria Gustafsson
3. R-cert Knockando's Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
4. Fablernas Spöker Alla vill Se Elisabeth Joelsson
     
TIKAR    
Juniorklass (3 anmälda)    
1. Ex CK Skjaergaardens 4 Your Eyes Only 007 Elise von Holten
2. Ex Fairytroll's Sugar Pie Maria Andersson (N)
3. Vg Shimani's Hej H Acapella Susanne Oscarsson
     
Unghundsklass (6 anmälda)    
1. Ex CK Fablernas Uppfödarens Hemliga Vapen Elisabeth Joelsson
2. Ex CK Sjöwildas Elin W Xoxo Gossip Girl Elisabeth Joelsson
3. Ex Endless Edens I Feed You My Love Maria Lynch
4. Vg Fairy Clock's First Welcome By Oda Marius Andersen (N)
     
Öppenklass (16 anmälda)    
1. Ex CK Dragongårdens Kahlua Annelie Forsner
2. Ex CK Liongate's Kaisa Victoria Wildering
3. Ex CK Fablernas Ojojoj Do Not Forget Me Anneli Levin
4. Ex Knockando's QMP Quinta Red Kristina Truedsson
     
Championklass (5 anmälda)    
1. Ex CK Skjaergaardens Thank God Its Xmas Tove Anita Stormoen (N)
2. Ex CK La Dolce Lunas Dream Pearl For Me Elise von Holten
3. Ex Boyzone's Dragonfly Mats Hall
4. Ex Skjaergaardens  Copy My Attitude Elise von Holten
     
Veteranklass (3 anmälda)    
1. Vg Con-Cordelias You'Re My Temptation Mikael Olsson
2. Vg Racystar Auriga Annette Lerjéus
3.- -  
     
BÄSTA TIK    
1. Cert BIM Skjaergaardens 4 Your Eyes Only 007 Elise von Holten
2. R-cert Skjaergaardens Thank God Its Xmas Tove Anita Stormoen (N)
3. Liongate's Kaisa Vicktoria Wildering
4. La Dolce Lunas Dream Pearl For Me Elise von Holten
 
Avelsklass    
1. HP Go-And-Go Elisabeth Joelsson
2. HP Fablernas Michelin Gubben Elisabeth Joelsson
3. -    
     
Uppfödarklass    
1. HP Fablernas Kennel   Elisabeth Joelsson
 
Uppfödarklass valpar
1. HP Knattebergas Kennel Maria-Helen Andersson
 
Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »